تاریخ : یکشنبه 12 دی‌ماه سال 1395 | 12:01 ق.ظ | نویسنده : احمد استوار

آغاز سال 2017 میلادی خجسته سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) خجسته باد  

 

آغاز زندگی دنیوی پس از آفرینش آدم و حـــوا « انالله » (تعاملی بین خــدا "خود حقیقی" وشیطان"خود غیرحقیقی") !! ، را به شروع عشق و علاقه ی و پذیرش در خواست حــوا ازآدم !( یا بلعکس) بدانیم و اولین جنگ و مبارزه را :

           جنگ و مبارزه ی هابیل و قابیل بر سر تصاحب همسر! به عشق مادی « آلوده به معنوی ! » برای ماندن !

           و در ادامه آن رونــد تاریخ زندگی دنیوی بشر به جنگ های هابیلیان و قابیلیان  . . .

           تا امروز ! و فردا !

        و تـــا ،"نقطه ی زندگی !" مرگ !! « و انا الیه راجعون » ،که جز جاودانه زیستن نبود و نیست با یـک جمله   

           دو طرفه ی « خدا است عشق ! » ، « عشق خدا است ! » همانا :                                      

          همه چیز به "عشق "بود و همه چیز به" عشق "است و همه چیز به "عشق" خواهد ماند .

2)    عاشق باشید ولی عشق را هر گز در دست نجوئید ! برای همه چیز در دنیا شکر گزار باشید و خدا را آن چنان    سپاس بگذارید که گویی هر آنچه برای دیگران نموده است برای شماها دو چندان نموده است . بدانید که هیچ فصلی همیشگی نیست ؛ ازهمه ی گرفتاریهای ظاهری به نفع خود درونی تان استفاده نمائید ؛ با خدا باشید تا در موضوع قدرت قرار گیرید ؛  باخدا باشید تا همه چیز برایتان میسر گردد ؛ براین باور باشید که برای آرامش داشتن باید آرامش دهید .

3)      بدانید که « بهار» در پی خود تابستانی دارد که می سوزاند ، پاییزی که می ریزاند ، و زمستانی که می لرزاند . و این تکرار زمان است ؛ پس عاشق باش به روییدن دوستی و مهر و وفاداری تا نه بسوزی و نه بریزی و نه بلرزی ! حتی اگر در عشق از هم فاصله گرفته باشید .  

4)      کارهای دشوارزندگی مادی خودتان را به صبر بسپارید ؛ بزرگترین معلمان را گرفتاریهای زندگی مادی خودتان بشمارید ؛هر رنجی را در زندگی تان مثل شادی یک تجربه الهی بدانید ؛ افتادن در زندگی مادی را قرار الهی بدانید ؛  امدادهای غیبی را در همه حال همراه خود ببینید ؛ ؛ خود را با زندگی مـادی در زندگی غیر مادی بینید ؛ خدا را همان عشق گم شده ی خود ببینید و عشق گم شده را خــود حقیقی تان ؛ بیابید که چگونه باید در" این" جهان باشید ولی " از " این جهان نباشید .

5)       همه چیز را مهربان ؛ دوست داشتنی ؛ الهی و کامل بینید ؛ بدانید که هیچ چیز از دست رفتنی وجود ندارد اگر دری بسویتان بسته شود در کنار آن دروازه ای بسویتان باز می گردد ؛ بدانید که با موانع باید طرح دوستی بنا کنید تا هر مانع پله ای گردد برای یافتن درون خـــود ؛ و موفقعیت ؛ پیروزی ؛ سرور و شادمانی و . . . را در درون خود بجوئید نه در بیرون .

۶)    مواظب باشید که درجریان زندگی به هرچه توجه ی تان را معطوف کنید ، نیرومندش می کنید و هر آنچه را که توجه خود را به آن معطوف نکنید ، محو و متلاشی و ناپدید خواهد شد .

۷)    برای شادترین ، موفق ترین و قوی ترین روابط ؛ بین خودتان بعنوان یک تیم دونفره (زن و شوهر)  :

7-1 نیاز به انعطاف پذیری را در قواعد و دستورات خود احساس کنید و آنرا در روابط خود نهادینه نمائید .

           7-2 به اتفاق تشریک مساعی کنید تا به موفقیت های بیشتری دست یابید .

           7-3 تفاوت ها ی همدیگر را  بپذیرید و در صدد تغییر آن بر نیآید تا به زندگی بهتری برسید .

           7-4 به علایق یکدیگر احترام بگذارید ، حتی اگر این علایق با خواسته هایتان همخوانی نداشته باشد .

           7-5 در مقام حمایت همدیگر رفتار کنید .

           7-6 همدیگر را تشویق کنید تا مسیر زندگی را بیابید و همیشه سبز و برای خودتان زندگی کنید نه برای

              دیگران.

         7-7 وقتی به هر دلیلی به مشاجره میایستید، تلاش کنید تا اولین کسی باشیدکه در مقام عذر خواهی برمی آئید.

         7-8  ارزشهای همدیگر را بشناسید ، چرا که تغییر در سلسله مراتب ارزشها بلافاصله مسیر زندگی تان را عوض

                 می کند.

         7-9 شما در مسیر موفقیت زندگی تان ناچاریــد خود را برای شنیدن پاسخ رد و گرفتن جواب منفی آماده کنید .

         7-10 بخاطر داشته باشید هر اتفاقی در زندگی می افتد دارای منظور و هدفی است و برایتان مفید می باشد،      

          گاهی آنچه در چشم شما تاریک ترین روزهای زندگی به نظر می رسد ، شاید پر ثمرترین ایام حیاتتان باشد و

           شاید بدترین روزهای زندگی ، در واقع بهترین روزهای زندگی تان باشد .        

۸)    دست کشیدن از کارهای ناهنجار و به راه خود رفتن را بدین معنا بدانیدکه شما کنترل شرایط زندگی را در دست دارید و از قدرت تصمیم گیری مناسبی بر خوردارید و این شما هستید که تصمیم میگیرید و شرایط برای شما تصمیم نمی گیرد . 

۹)    جریان زندگی با سرعتی عجیب از کنارتان عبور می کند و مرتب بر سرعتش افزوده می شود ؛ مواظب باشید تا خودتان باشید که این راحت ترین راه است و دشوارترین راه را آن بدانید که برای دیگران باشید.

۱۰)    تقدیر و سرنوشت و مشیت الهی و یا هرآن چــه که شرایط را اداره می کند !(به زبان امروزیها انرژی مثبت) ؛ مطمئن باشید دوست ندارد که شما بیش از اندازه خود پسند و قانع باشید ، به همین دلیل هرازگاهی به شما ضربه ای می زند تا از خواب بیدار شوید .

                           تا نگــــــــران نباشــــید! 

و اما بعد :

«نقطه آغاز تصمیم های بهتر؛ نقطه پایان تصمیم های بدتر است .

عشق همیشه مهم ترین  چیز در زندگی است ؛ عشق و زناشویی را محلی برای بخشیدن و خوشبخت کردن همدیگر بدانید نه جایی برای بدست آوردن چیزهای که خود ندارید . و همیشه احساس عشق و صمیمیت را در خود تان زنده نگه دارید و هر خدمتی را که می توانید به همدیگر بکنید . بدانید که برای احساس خوشی حقیقتاً هیچ عامل خارجی نیاز نیست .

در روابط های متقابل تان هر چه قوانین کمتر باشد خوشبختی بیشتر نصیب تان می گردد ، چرا که بسیاری از روابط گسیخته می شوند بی آنکه حتی طرفین علت آن را بدانند . برای موفقیت در زمینه روابط مهمترین و بهترین راه را این بدانید که مطالب خود را به همدیگر خیلی روشن و رو در رو بگوید تا اطمینان حاصل کنید که قوانین همدیگر را خوب می دانید و به آن احترام می گذارید . برای تغییر دادن همدیگر هیچگونه کوششی منمائید به تغییر دادن خود کوشا باشید .
و :
1-      دستاوردهای مــوری را از ازدواج ( امتحان می شوی . خودت را می شناسی . دیگری را می شناسی . اخلاق و رفتارت را تغییر می دهی ؛ تا ببینی که آیا می توانی شرایط جدید را بپذیری یا نه .) و قوانین مــوری از ازدواج ( اگر به دیگری احترام نگذاری ، مشکل پیدا می کنی . اگر توافق و مصالحه بلد نباشی، مشکل پیدا می کنی . اگر بلد نباشی آزدانه از آن چه که بین شما اتفاق می افتد ، راحت حرف بزنی مشکل پیدا می کنی . اگر ارزش گذاری هایتان یکسان و مشترک نباشد ، مشکل پیدا می کنید . ) آوازه گوش و راه زندگی تان قرار دهید .

2-      برای موفقیت بیشترهرروز مراقب فشارهای روحی کوچکی که پیش می آید باشید تا بتوانید رشته ای که شماها را در ابتدا پیوند داده است محکمتر کنید .

3-      اگر همسر شما در اثر فشار کار و زندگی سخنان دلسرد کننده ای می گوید این معنا را برای خود تداعی نکنید که او به آخر خط رسیده است بلکه با فکر مثبت به این بی اندیشید که همسر مورد علاقه شما به محبت و حمایت بیشتری از شما نیازمند است . و باور داشته باشید که : رفتار شخص همیشه معرف شخصیت فرد نیست ؛ برای شناخت افراد باید انگیزهای آنان را هم شناخت .

4-    هر رنجشی که در زندگی تان از کسی پیدا می کنید ناشی از قوانین فردی خودتان بدانید ، چرا که در واقع ناراحتی ما از آن شخص نیست بلکه از این جهت ناراحت خواهیم شد که آن شخص یکی از قوانین فردی ما را زیر پا گذاشته است .

5-    اگر در زندگی تان بارها سعی کنید که تغییری مثبت بوجود آورید و موفق نشوید ، علتش را آن بدانید که شما در آن مدت سعی کرده بودید فقط اعمال و رفتار تازه ای در پیش گیرد بی توجه به اینکه با عقایدی که در هویت شما هویدا است سازگاری نداشته است .

6-    برای تحکیم مناسبا ت زناشویی  تان دقیقاً مراقب علائم هشدار دهنده باشید و بدانید با تشخیص به موقع و چاره جویی فوری می توان پیش از آنکه موضوع به کــدورتهای جزیی و بدنبال آن به اختلافات بزرگی مبدل گردد ؛ آنها را از بین ببرید .

7-    برای اینکه از بگو و مگوهای که هیچ علت معقولی ندارد و صرفاً برای غلبه بر همدیگر طراحی می گردد ؛ شیوه ای جدید ابداع کنید مثلاً برای اینکه بگوئید « من نمی توانم آن رفتار تو را تحمل کنم » بگوید « من ترجیح می دهم این رفتار را داشته باشی ».

8-      برای دستیابی به آنچه تا کنون به آن نرسیده اید باید کسی شوید که تاکنون نبوده اید. "تغییر را در خودتان جستجو نمائید ."

9-      هیچکس نمی تواند کاری کند که شما احساس حقارت کنید مگر اینکه خودتان این احساس را داشته باشید .

10-  و برای اینکه روابط شما با دوام باشد هرگز قطع رابطه رابیان نکنید و بجای آن هر روز راهی برای بهتر شدن روابط خود بی اندیشید و به همدیگر همواره عشق بورزید تا بمیرد . »پیوندهای روزانه
موضوعات وب
آرشیو مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 152810

  • paper | خرید بک لینک | میله
  • کد آهنگابزار وب مستر