تاریخ : پنج‌شنبه 25 آبان‌ماه سال 1396 | 12:05 ق.ظ | نویسنده : احمد استوار

تبریک ، چرخ هایش به پایت بچرخند 

 

. . . سال 82-1381 بود که برای اولین بار 4 میلیون تومان پول نقد درازای رهن و اجاره ساختمان مسکونی ی که بزحمت و تلاش فراوان به اشتراک ساخته شده بود ، در جریان زندگی قرار گرفت . سراسر زمزمه های آن سالهای آن بزرگنرها که بدون در نظر گرفتن ظرفیت و اندیشه های نسل های از آنان گذشته و در صدد ثابت نگه داشتن تفکرهایش ، بماند خودشان و ... بالاخره مطالبه ی مهریه !!! عین مبلغ 501 هزار تومان ، از همان پول پرداخت شد ( که سراغ  گوشی و خط تلفن شخصی رفت و آن داستان راستان نوشته ونا نوشته  شده به نقطه چین !!! های فراوان ، مبلغ 500 هزار تومان از همان پول هم به خرید یک دستگاه کامپیوتر و سیستم مربوطه اش برای منزل ؛ از مابقی پول رهن وامانی هم خرید یک دستگاه ماشین pik به مبلغ 3 میلیون و دویست هزار تومان  و بدنبال آن قصه و غصه ها  و خرید آن ماشین پژوه 405 مشکی مدل 1383 دریافتی از کارخانه با قسط لیزینگی و تحویل به شما !!! که حسب لیزنگی بودنش و موضوع فیش حقوقی و ضمانت اداری بنامم بود ، در نتیجه ناخوش یُمن برایتان به زمزمه های نابخردانه بزرگترها و تصادف و . . .  بالاخره ماشین با ارزترین قیمت عطایش به لقایش رفت . . .

طالب مهربه به نرخ روز ! که سرم کلاه رفته با دریافت 501 هزار تومان !! به مبلغ 5 میلیون تومان دیگر !! و امتناعم از پرداخت پول نقد ، حسب سابقه ی جریان خط موبایل و واگذاری آن به . . . !!! بنام و نشان خود ! و داستانهای طلا و جوهرات و . . . ، بماند که قصه دراز دارد . با ماشین پراید 141 از نمایندگی سایپا با پرداخت 5 میلیون و هفصدو ده هزار تومان نقداً توسطم بنامت ( هفتصد و ده هزار تومان بیشتر از مطالبه ات ) و با دوقسط یک میلیون تومانی در تعهد شما  ( که هرگز به تعهدت عمل ننمودی !! در نتیجه چک کارمندی بود و تامین چک توسطم  و وظیفه ام ) ، بعلاوه ایجاد مشغله و در آمد زایی برایت ( سرویس دهی بچه ها به مدرسه با پرداخت 50 و سپس 65 هزار تومان ماهیانه « که نرخ آنموقع محله مان  برای سرویس دهی بچه ها به مدارس ، ماهیانه 35 الی 45 هزار تومان بود » و جلوگیری از کاری که دنبال آژانس بودی !!)

سال 1386 دریافت یک وام 5/7 میلیون تومانی خرید خودرو اداره بهیم و در نتیجه برآورده شدن آرزو اون زمانم که به عید ماشین رو تعویض با سمند سفید رنگ ؛ تمسخر گرفتنم در حالی که . . . !!! و خیلی زود مبلغ 5 میلبون تومان از همان پول وام خرید خودرو را  طی یک فقره چک امانی ازم مطالبه نمودی که 24 ساعت امان ندادی و چک را وصول کردی و . . .

بدنبال آن ، آن رفتنت  و سپس خیلی زود ماشینی که در سرویس دهی بچه ها در پی نبودنت استفاده میشود با آن وضع اسفناک که اسناد ماشین به نامم است و در دست خود ، تحویل شد !  بعد ، آن معافضه ات  ماشین به پراید سفید رنگ و پژوه 206 سفید در دست این و آن با همان پلاک پراید 141 شخصی ات !!! و این اواخر پراید سفید رنگ به نام و نشان ظاهراً یکی دیگر در دستت!!

اینک  در سال 1396 ، حول و حوش 15 الی 20 سال از جریان میگذرد و این ماشین سمند سفید

 

آرزویم برای « ما » به شادی و تغییر و تحول زندگی خانوادگی در عید سال 1386  امروز 22 آبان 1396 برای « تو » برآورده شد ، ان شاء الله چرخهایش به پایت بچرخد .

ب . ن :

وفا نکردی و کردم، خطا ندیدی و دیدم
شکستی و نشکستم، بُریدی و نبریدم

اگر ز خلق ملامت، و گر ز کرده ندامت
کشیدم از تو کشیدم، شنیدم از تو شنیدم

کی ام، شکوفه اشکی که در هوای تو هر شب
ز چشم ناله شکفتم، به روی شکوفه دویدم

مرا نصیب غم آمد، به شادی همه عالم
چرا که از همه عالم، محبت تو گزیدم

چو شمع خنده نکردی، مگر به روز سیاهم
چو بخت جلوه نکردی، مگر ز موی سپیدم

بجز وفا و عنایت، نماند در همه عالم
ندامتی که نبردم، ملامتی که ندیدم

نبود از تو گریزی چنین که بار غم دل
ز دست شکوه گرفتم، بدوش ناله کشیدم

جوانی ام به سمند شتاب می شد و از پی
چو گرد در قدم او، دویدم و نرسیدم

به روی بخت ز دیده، ز چهر عمر به گردون
گهی چو اشک نشستم، گهی چو رنگ پریدم

وفا نکردی و کردم، بسر نبردی و بردم
ثبات عهد مرا دیدی ای فروغ امیدم؟  « مهرداد اوستا »پیوندهای روزانه
موضوعات وب
آرشیو مطالب
لینک های مفید
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 152811

  • paper | خرید بک لینک | میله
  • کد آهنگابزار وب مستر